Elementlere Göre Mevsimler Ve En İyi Vakitler

Elementlere Göre Mevsimler Ve En İyi Vakitler

Elementlere Göre Mevsimler Ve En İyi Vakitler  Feng Shui felsefesinde Ağaç, ateş, toprak, metal ve su elementinin sıralı şekilde kullanılması kişilere mutluluk, sağlık ve başarı kaynağı oluşturmaktadır. Elementlerin dengeli kullanılması sayesinde oluşacak olumlu enerjinin akımı kişilerin paralel olarak hayatını yapıcı etkileyecektir. Kişilere uygun olan elementlerin mevsimleri ve vakitleri bulunmaktadır. Bu nedenle elementlerin dengeli kullanılması için mevsimlerine uygunluğu, ayrıca enerjinin akımında vakitlerin doğru seçilmesine dikkat etmek önem taşımaktadır.

Elementlere Göre Mevsimler Ve En İyi Vakitler

Elementlere Göre Mevsimler Ve En İyi Vakitler

Elementlere Göre Mevsimler Ve En İyi Vakitler

Elementlerin Mevsimleri ve Vakitleri

Ağaç elementinin yapıcı etkisi su tarafından oluşup, ateşi artırmasıdır. Yıkıcı etkisi ise toprağı tutması, metal tarafından zarar verilmesidir. Ağaç elementinin tabiatın uyandığı ilkbahar ayları tam mevsimidir. İlkbaharda tabiat canlanır, ağaçlar yeşillenir. Yaratıcı, bağımsız, becerikli ve pratik zekalı ağaç elementi kişilerinin mekanlarında yeşil ve tonlarının hakim olması gerekmektedir. Ağaç elementinin en iyi vakitleri aynı mevsimde olduğu gibi günün başlangıç saatleri olan sabah vakitleridir.

Ateş elementinin yapıcı etkisi ağaçtan alıp, toprağı artırmasıdır. Yıkıcı yani olumsuz etkisi ise su tarafından söndürülmesi, metali ise eritmesidir. Ateş elementinin renginden de anlaşılacağı gibi mevsimi güneşin en parlak ve en sıcak olduğu yaz mevsimidir. Dışa dönük, sıcakkanlı, hareketli, öngörülü ve dayanıklı kişiler kırmızı, turuncu renklerinin hâkimiyeti olması gerekir. Ateş elementine en iyi vakti ise güneşin etkisinin en parlak olduğu öğle vakitleridir.

Toprak elementinin yapıcı etkisi ateş tarafından oluşturulması ve metal vermesidir. Yıkıcı etkisi ise ağaç tarafından tutulması ve suyu tutmasıdır. Bulunulan mekanda toprak renginin kullanılması gerekmektedir. Toprak elementinin en uygun mevsimi toprağın en verimli olmaya başladığı yaz mevsimi sonudur. Ayrıca öğleden sonraki vakitler toprak elementi için en iyi vakittir.

Metal elementi toprak tarafından oluşturulması, eriyerek suyu oluşturması yapıcı etkiyi ortaya çıkarır. Yıkıcı etkisi ise ağacı kesmesi, ateşin eritmesi ile ortaya çıkar. Gri ve tonlarının yaygın kullanılması enerji akışını güçlendirir. Metal yapısı gereği bulunduğu ortamdan daha serin olması nedeniyle sonbahardır. Elementin en iyi vakti ise mevsimle doğru orantılı olarak akşam vakitleridir.

Su elementi metal tarafından oluşur ve ağacı besleyerek yapıcı etkiyi oluşturur. Yıkıcı etkinin ortaya çıkması toprak tarafından tutulması ve ateşi söndürmesi ile görülür. Mavi ve tonlarının hakimiyeti gerekir. Bu mevsimin en uygun zamanı yağışlı günlerin çokluğu nedeniyle kış mevsimidir. Vakit olarak ise en iyi an akşamları olmaktadır.

51

Yanıt Bulunmuyor

Yanıt Yaz