Feng Shui Dekorasyonunda Bilinmesi Gerekenler

Feng Shui Dekorasyonunda Bilinmesi Gerekenler

Feng Shui Dekorasyonunda Bilinmesi Gerekenler. Feng Shui, Çin geleneklerinden gelen bir enerji yöntemi olarak biliniyor. Feng shui uzun yıllardır etkili bir şekilde kullanılan ve olumlu sonuçlar alınan bir yöntemdir. Feng shui yönteminin ana mantalitesi doğanın enerjisini yakalamaktır. Bunun için de doğru tercihler ile bu enerjiye ulaşmak mümkün oluyor. Feng shui yöntemi belli bir süre sonra yanlış uygulamalar ile uygulandığı için etkili sonuçlar alınamamıştır. Bunun ana nedeni yanlış bilinen doğrulardır. Feng shui yönteminde ev ve iş yerlerindeki dekorasyon seçimleri oldukça önemlidir. Bunun için feng shui tekniğini çok iyi bir şekilde irdelemek ve anlamak gerekiyor. Ancak bu yöntemi uygularken bu yöntemin sadece bir dekor değişikliği yapan bir yöntem olarak algılanmamalıdır.

Feng Shui Dekorasyonunda Bilinmesi Gerekenler

Feng Shui Dekorasyonunda Bilinmesi Gerekenler

Feng Shui Dekorasyonunda Bilinmesi Gerekenler

Feng Shui Yönteminde Yanlış Bilinenler

Feng shui yönteminde en çok bilinen yanlış bu yöntemin dekor değiştirme olarak algılanmasıdır. Bunun yanı sıra feng shui yönteminin gelişi güzel renklerin tercih edilmesi olarak da algılanması yanlış bilinen durumlardan birisidir. Feng Sui ile ilgili yanlış bilinen bir başka konu ise feng shui yönteminin sadece dekor ve renklerden ibaret olduğunu düşünmektir. Feng shui geniş bir çerçeve içinde değerlendirilmediği için kısıtlı alanlarda sıkıştığından uygulayanlar tarafından tam yararı görülemiyor. Ancak bu yöntemi tam anlamı ile yerine getirenler ise enerji konusunda oldukça etkili sonuçlar elde edebiliyorlar. Feng shui yönteminin en iyi öğrenilecek olan mecralar Çin gelenekleridir.

Feng Shui Yönteminde Uygulanan Doğru Teknikler

Feng shui yöntemi doğanın enerjisini insanlara aktarma yöntemi olarak bilindiğinden bu yöntemin genel ve geniş bir perspektifi içeren yöntem olduğunu kabul etmek bu yöntem için doğru bir yaklaşımdır. Feng shui yönteminde renkler, eşyaların renklere göre uyumları, ev ya da ofis içerisinde bulunan akvaryumlar, ev ve ofis içerisinde bulunan çiçekler ve çiçeklerin renklerinin ev içerisindeki diğer renkler ile uyumlu olması ve bu kuralların benimsenmesi Fenh shui yönteminde doğru olarak uygulanan işlemlerin başında geliyor. Feng shui yönteminde uygulanan doğrulardan birisi de ev ve iş yerleri gibi yaşam alanlarında uygulanan renklerin mevsimlere göre değişiklik göstermesidir. Bu değişim enerjinin alçalmasını ve yükselmesini sağlaması açısından önemlidir.

58

Yanıt Bulunmuyor

Yanıt Yaz