Feng Shui İle Daha İyi Bir Hayat Mümkün Mü?

Feng Shui İle Daha İyi Bir Hayat Mümkün Mü?

Feng Shui İle Daha İyi Bir Hayat Mümkün Mü? Feng Shui binlerce yıl önce Uzakdoğu’da doğan ve oradan bütün dünyaya yayılan bir felsefedir. Çin’de ortaya çıkan Feng Shui’nin kökeni beş bin yıla kadar dayanır. Çince ‘rüzgar’ ve ‘su’ sözcüklerinin birleşiminden meydana gelir. feng Shui nedir? Sorusunun cevabı çok detaylı bir inceleme gerektirir. Feng Shui sadece evleri ya da ofisleri belirli eşyalara göre döşemek değildir. Daha da derin bir felsefesi vardır.

Feng Shui İle Daha İyi Bir Hayat Mümkün Mü?

Feng Shui İle Daha İyi Bir Hayat Mümkün Mü?

Feng Shui İle Daha İyi Bir Hayat Mümkün Mü?

Feng Shui’nin Özü Nedir?

Feng Shui akımını temeli eşyalardan ve motiflerden ziyade kişinin kendisine dayanır. Kişi kendisini negatif düşüncelerden tamamen arındırmadan bu düzeni hayatına taşıyamaz. Feng Shui felsefesinin düşünce gücü ve pozitif enerji çok yol göstericidir.

Feng Shui’den Nasıl Yararlanılır?

Feng Shui felsefesinin temelinde yatan olay evrendeki her maddenin her canlının kendine ait bir enerjisi olmasıdır. Ancak feng shui nedir? Sorusuna bir yanıt verebilmek için yani bu enerjiden tamamen yararlanabilmek için yapılması gereken bazı şeyler vardır.

Feng Shui’nin temelinde yatan enerji eşyalara doğru bir yöntemle uygulandığında kişinin hayatına mutluluk, huzur, şans ve sağlık getirebilir. Bu felsefeyi sadece eşya dekore etmek olarak düşünmemek gerekir. Feng Shui’yi ve onun getirdiği enerjisi hayatımızın her alanında hissetmeliyiz.

Feng Shui’de En Önemli Eşyalar Nelerdir?

Her eşyanın bir enerjisi olduğuna inanılan Feng Shui felsefesinde belli başlı bir kaç eşya ise çok öne çıkmaktadır. Aynalar, çanlar, küçük heykeller, çiçekler Feng Shui’nin öne çıkan materyalleri arasındadır. Ancak bunları ev veya ofis içerisinde doğru konumlandırılması da çok önemlidir. Doğru dekore ile doğru ışık ve renk kullanımı ile bu nesneler kişiye daha fazla mutluluk verecek şekilde mekanlara yerleştirilebilir.

Feng Shui Evlerde Nasıl Uygulanır?

Feng Shui’yi gündelik hayatınızın bir parçası olarak kullanmak için öncelikli yapılması gereken şey evdeki ve ofisteki fazla eşyalardan arınmak ve temizlenmektir.

Feng Shui felsefesinin kişinin hayatını daha iyi, daha mutlu ve daha huzurlu bir hale getirebilmek için uygulanabilecek pek çok kolay yöntemi vardır. Bunlardan en bilinenleri, evdeki solmuş çiçeklerin atılması ve yerine canlı yeni çiçekler alınması, evdeki aynaların karşılıklı olarak duvara asılmaması, evin duvarlarına sahip olunması istenilen şeylerin resimlerinin asılması gibi önerilerdir.

17

Yanıt Bulunmuyor

Yanıt Yaz