Feng Shui İle Doğru Ev Ofis Seçimi

Feng Shui İle Doğru Ev Ofis Seçimi

Feng Shui İle Doğru Ev Ofis Seçimi. Su ve rüzgar terimlerinin bir araya getirilerek oluşturulmuş olan feng shui felsefesi, doğada var olan tüm farklı yaşam enerjilerinin yaşam alanına nakledilmesi anlamına gelmektedir. Doğa ile iç içe, daha huzurlu ve sakin bir ortam yaratarak mutlu bir hayat sürmek için; mutlaka bu felsefeyi yaşam alanlarında kullanmak gereklidir. Özellikle daha çok kırsal kesimde yaşayan kişiler için büyük bir öneme sahip olan bu felsefe, kentlerde yaşayanlar için de etkilidir. Yaşam kalitesini belirleyen standartları daha yukarı çıkarmak için feng shui ev, ofis ve iş yerlerinde doğru biçimde uygulanmalıdır. Özellikle ev ya da binaların bulunduğu noktaları çok iyi değerlendirmek ve doğa ile iç içe doğru bir seçim yapmak gerekir.

Feng Shui İle Ev Ve Ofis Seçimi

Feng Shui İle Doğru Ev Ofis Seçimi

Feng Shui İle Doğru Ev Ofis Seçimi

Özellikle eğer yaşam alanları kırsal kesimde ise mutlaka akarsu, tepelere ve bitki örtüsünün konumuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle eğer tepeler var ise mutlaka bu kısım binanın arka tarafına gelmelidir. Böylece esen sert rüzgara karşı bina koruma altına alınır. Ayrıca ister kırsal kesimde olsun ister kent merkezinde, mutlaka binanın sol tarafındaki yapı sağ tarafındakine göre yüksek olmalıdır. Bu durum kırsal kesim için dağ olanak tanımlanırken kentsel alanlar kapsamında ise binalardır. Mutlaka binanın ön cephesinin güneye gelmesine dikkat edilmelidir. Böylece kuzeyden gelen rüzgarlar arkadaki yüksek yapılarla engellenir. Kare veya dikdörtgen arazi yapıların bulunduğu noktaları bina konumlandırması da feng shui adına büyük önem taşır. Özellikle L veya U şeklindeki noktaların şansızlık getirdiği bilinir.

Feng Shui İle Ev Ve Ofis Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Hususlar

Özellikle köşe başları ya da iki yolun kesiştiği noktalarda bina konumlandırılmasından uzak durulmalıdır. Fakat bu durum ofis ve farklı işyerleri adına doğru bir seçim olabilir. Çıkmaz sokakta bulunan son eve şansın uğramayacağını aklınızdan çıkarmamalısınız. Karakol ya da mezarlık ve Hhastane gibi noktalarda bulunan binaların negatif bir etki ortaya çıkaracağı için bu bölgelerden uzak binalar tercih edilmelidir. Her açıdan binanın konumlandırılması noktasında feng shui felsefesi mutlaka ciddiye alınmalı ve buna göre gerekli kriterler ön plana çıkarılmalıdır.

12

Yanıt Bulunmuyor

Yanıt Yaz