Feng-Shui Nedir, Feng-Shui Nasıl Uygulanır?

Feng-Shui Nedir, Feng-Shui Nasıl Uygulanır?

Feng-Shui Nedir? Feng-Shui Nasıl Uygulanır? Feng Shui kelime anlamı olarak rüzgar ve su anlamına geliyor. Feng Shui ile doğada bulunan renkler ile yaşam enerjilerini ortam ile uyumlu hale getirilebiliyor. Feng Shui bir Çin kültürüdür ve mazisi 5 Bin yıllık bir geçmişe dayanıyor. Feng Shui genel anlamda su ve rüzgarın yaymış olduğu enerjiyi evin içine taşıyabilme tekniği olarak biliniyor. Buradaki genel anlam ise uyum konusudur. Feng Shui ile asıl ulaşılmak istenen doğa ile uyum içinde olmaktır. Feng Shui ile birlikte ulaşılabilecek ana amaç ise insanın hayatına sağlık, şans, huzur, enerji ve mutluluk çekmektir. Bu sayede Feng Shui yaşam içindeki açılması istenen kapıların anahtarı olarak biliniyor.

Fung Shui’nin Uygulanma Esasları

Feng-Shui Nedir, Feng-Shui Nasıl Uygulanır?

Feng-Shui Nedir, Feng-Shui Nasıl Uygulanır?

Feng Shui tekniği bazı çevrelerce yanlış anlaşılarak Feng Shui’nin ana çerçevesi dışına çıkılabiliyor. Feng Shui ev ve ofis içerisindeki çeşitli renkteki eşyaların yer değiştirilmesinden ibaret bir teknik değildir. Bunun sadece bu şekilde düşünülmesi Feng Shui’nin vermiş olduğu enerjiden yeteri kadar yararlanamamak anlamına geliyor. Bilindiği gibi renklerin insan yaşamında büyük bir etkisi söz konusudur. Hangi rengin nerede ve ne zaman kullanılacağı, renklerin vermiş olduğu enerjinin mevsimlere göre değişiklik göstermesi Feng Shui’nin tekniklerinin çok iyi bilinmesine bağlı olarak uygulanabiliyor. Kısacası Feng Shui sadece eşya düzenleme tekniği değildir. Feng Shui eşyanın ne olduğundan çok ev ve iş yeri içerisindeki kullanılacak olan eşyaların diğer eşya renkleri ile uyumlu olmasını temel esas alıyor. Bu nedenle renklerin mevsimsel özelliklerinin çok iyi bir şekilde bilinmesi gerekiyor. Feng Shui tekniğine göre her rengin ve eşyanın bir enerjisi vardır. Buradaki asıl önemli olan bu enerjilerin doğru ve yerinde kullanmaktır.

Feng Shui’de Olması Gerekenler

Feng Shui’nin doğru uygulanması için aynalar, küçük ev hayvanları, çiçekler, havada asılı nesneler, heykeller ve sakin bir müzik çok etkili sonuçlar vermesi açısından oldukça önemlidir. Bütün bu sayılan nesnelerin hepsi insan mutluluğunu esas aldığı için Feng Shui içinde önemli kriterler olarak görülüyor. Aynı zamanda ev ve ofis içerisinde kullanılan renk ve ışıklar insan psikolojisini yakından ilgilendirdiği için Feng Shui sanatı ile yakından ilgilidir.

18

Yanıt Bulunmuyor

Yanıt Yaz