Feng Shui’de Balık Ve Akvaryum Kullanımı

Feng Shui’de Balık Ve Akvaryum Kullanımı

Feng Shui’de Balık Ve Akvaryum Kullanımı. Feng shui’de akvaryumlar zenginlik ve bolluk enerjisini doğru yere çekmek için güzel ve güçlü bir Feng Shui öğesidir. Doğru yerleştirilmiş ve güzel bakılan bir akvaryum, evdeki veya ofisteki enerjiyi artıracak ve daha fazla bereket çekecektir.

Feng Shui’de Balık Ve Akvaryum Kullanımı

Feng Shui'de Balık Ve Akvaryum Kullanımı

Feng Shui’de Balık Ve Akvaryum Kullanımı

Feng Shui’de akvaryumlar uğurlu sayılırlar çünkü feng shui elementlerinin uyumlu bir kombinasyonu ve bu elementlerin mükemmel dengesini bir araya getirirler:

Feng Shui su elementini akvaryumdaki su temsil etmektedir. Alt tabaka malzemesi, toprak elementini temsil eder. Kullanılacak malzeme taş, toprak, çakıl veya kum karışımı olabilir. Akvaryum içindeki aydınlatma veya balıklar ateş elementini temsil eder. Aşağıdaki renklerin balıkları ateş, kırmızı, altın, sarı ve turuncuyu temsil eder. Renkler parlak olmak üzere kırmızı, altın, sarı ve turuncu olabilir. Metal elementi çoğu akvaryum çerçevelerinde mevcuttur. Böylece Feng Shui temsil eden element ve renklerle mükemmel uyum sağlanmış olur.

Balık Sayısı ve renkleri

1 siyah, 8 kırmızı ya da altın balık dengesi 9 sayısının uğurlu bir kombinasyonunu yaratır. 9 sayısı refah, iyi bir servet ve uzun ömürlülük sayısıdır. Başka balıklar eklemek isterseniz, kişisel kua numaranızı kullanabilir veya uğurlu feng shui numaralarından birini tercih edebilirsiniz. Başka bir yöntem olarak yalnızca dokuzun katları kullanılabilir.

Akvaryum şekli fark eder mi?

Akvaryumunuzun şekli, sağlıklı balıklara sahip olmak ve temiz bir balık tankı bulundurmak kadar önemli değildir. Sadece Feng shui özelliğini güçlendirmek istiyorsanız, uygun bir şekil seçebilirsiniz.

Akvaryumun Yeri

Akvaryum genellikle girişten bir odaya, oturma odasına ya da ön kapıya açılan kapıya çapraz olarak yerleştirilir. Akvaryumun yerleştirilmesi de destek için sağlam bir duvara karşı olmalıdır.

Zaman açısından, 8. Dönemin (2004-2023) zaman döngüsü boyunca, Dolaylı Ruh Güneybatıya yerleşmiştir. Suyun olması için en iyi yöndür.

Beş Element bakımından Kuzey, Su ile ilişkilidir, Batı ve Kuzeybatı ise Metal ile ilişkilidir. Bu üç yön de akvaryum yerleştirilebilir.

Bir odanın “Toplanan Qi” köşesi dışında, Güneybatı, Kuzeybatı, Batı ve Kuzey de akvaryumunuzu yerleştirmek için iyi yerlerdir.

Yatak odasına veya mutfağınıza asla bir akvaryum koymayın, çünkü bu iki alana istenmeyen feng shui enerjileri getirir. Başka bir deyişle, bir akvaryum, yatak odanız ve mutfağınız için kötü bir feng shui’dir.

57

Yanıt Bulunmuyor

Yanıt Yaz