Feng Shui’de Bambu Ve Çiçeklerin Önemi

Feng Shui’de Bambu Ve Çiçeklerin Önemi

Feng Shui’de Bambu Ve Çiçeklerin Önemi. Feng Shui hayatımızdaki bütün olumsuzlukları atıp, başarı, zenginlik, sağlık ve mutluluğu getiren güzel ve pozitif enerjiyi insanın kendisine yöneltmesini sağlayan bir uygulamadır. Anahtar kelimesi uyum olan feng shui, çevremizle uyuma büyük katkı sağlar.

Feng Shui’de Bambu Ve Çiçeklerin Önemi

Feng Shui'de Bambu Ve Çiçeklerin Önemi

Feng Shui’de Bambu Ve Çiçeklerin Önemi

Eşyalar ve Bitkiler

Günlük yaşantımızda kullandığımız ev, ofis ve mağaza gibi yerlerde rahatça hiç bunalmadan vakit geçirilmesine rağmen bazı ortamlara girildiğinde bir bunalma, bir sıkılma hissi oluşur. Oradan bir an önce çıkılmak istenir. Bu insanın vücuduna aldığı negatif enerjidir. Bunun sebebi mekanların tasarımlarının doğru düzenlenmemiş olmasıdır.

Eşyalar doğru yere konulduğunda ve yetiştirilecek bitki seçimi doğru yapıldığında, insanların gitmekten bunaldığı mekanda büyük farklılık göze çarpacaktır. Ve o mekan gidilebilir hale gelecektir. Önemli olan pozitif enerjidir. Bu enerji insan hayatını olumlu yönde etkiler. Feng Shui felsefesine göre eşyalar olabildiğince az olmalı, yaşam alanı bırakılmalı, eski, kırık ve kullanılmayan eşyalar evde tutulmamalıdır. Tüm odalar ve özellikle salon bu felsefeye göre düzenlenmelidir. Çünkü salonlar aile ile vakit geçirilen ortak yaşam alanlarıdır. Canlı, enerjik ve hareketi çağrıştıracak şekilde döşenir. Çiçekler ise büyük önem taşır.

Bambu ve Çiçekler

Çiçekler hayatın güzel objeleridir ve varlıkları insanlara mutluluk ile huzur verir. En güzel ilgi alanıdır. Bu yüzden çiçek bakımı önemlidir ve Feng Shui felsefesi çiçeklere büyük önem verir. Bambu çiçeği gibi suda büyüyen bitkiler, genelde rahatlama ve gevşeme getirdiği için banyoda bulundurulmalıdır. Bu bitkinin bakımı kolay ve zahmetsizdir. Cam vazoya doldurulacak suyun 15 günde bir tazelenmesi yeterli olacaktır. Vazonun dibine taşlar koyarak bambunun dik bir şekilde vazoda durarak büyütülmesi sağlanmalıdır.

Bambunun kuruyan yapraklarının çiçekten ayrılması gerekir. Kuruyan yaprak olumsuzluktur. Olumsuzlukları çağırmamak gerekir. Canlı çiçekler bulundukları ortamlara daima pozitif enerji getirir bu yüzden evde ve tüm mekanlarda canlı çiçek bulundurulması gereklidir. Kurumuş çiçekler olumsuz etki yaratacağından çiçek kuruduğu an atılmalıdır. Cansız ve hasta gibi görünen bitkiler evde bulundurulmamalıdır. Feng Shui’de kaktüs çiçeği gerginlik hissi verdiği için evde kaktüs olmamalı, evin bir antresi var ise girişte çiçeklendirme yapılabilir böylece eve pozitif enerji akışı sağlanır.

13

Yanıt Bulunmuyor

Yanıt Yaz