Feng Shui’ye Göre Evinize Şans Getirecek 10 Şey

Feng Shui’ye Göre Evinize Şans Getirecek 10 Şey

Feng Shui’ye Göre Evinize Şans Getirecek 10 Şey  Feng Shui yaşam enerjisini uygun şekilde dağıtarak yerleşim yapmayı savunur ve buna göre yaşanılan ortamın dekore edilmesi gerektiğine inanır. Bu dekorasyonda kullanılan, şans getirdiğine inanılan eşyalar vardır. Bu şans kimi eşya için bereket kimi için ise başarı gibi çeşitli anlamlara gelebilmektedir.

Feng Shui’ye Göre Evinize Şans Getirecek 10 Şey

Feng Shui'ye Göre Evinize Şans Getirecek 10 Şey

Feng Shui’ye Göre Evinize Şans Getirecek 10 Şey

1- Filler

Feng Shui’nin şans getirdiği düşünülen eşyalarından en bilineni fil heykelcikleridir. Çeşitli boylarda kullanılarak şans, güç, başarı getirmesi için tercih edilir.

2- Keten

Keten gibi yumuşak kumaşlar tercih edilmelidir, böylece huzurlu ve rahat bir ortam oluşturularak güzel bir enerji akışı oluşturulabilir.

3- Çiçekler

Feng Shui’e göre kuru çiçekler hoş karşılanmazlar, onun yerine taze çiçekler ile salonun süslenmesi önerilir. Çünkü salonun canlılığı temsil eden enerjisi olması gerektiği için canlı ve taze çiçekler ve yeşil bitkiler kullanılması istenir.

4- Uğur Böceği

Pek çok kültürde olduğu gibi Feng Shui’de de uğur böceklerinin şans getirdiğine inanılır. Çeşitli uğur böceği heykelcikleri veya uğur böceği desenli eşyalar kullanılabilir.

5- Tütsü

Tütsünün olumsuz enerjiyi uzaklaştırdığı ve evin havasını temizleyerek huzurlu bir ortam oluşturduğuna inanılır. Ayrıca istenilen kokuda tütsüler kullanılarak sevilen bir ortam oluşturulabilir.

6- Nal

Yine birçok kültürde olduğu gibi nallar da şans getirdiğine inanılır. Özellikle kapıdan girilince görülebilecek bir yere asılması önerilir.

7- Ayna

Ayna kullanılacağı ortama göre farklı anlamlar taşımaktadır. Feng Shui’ye göre ayna yatak odasında yer almamalıdır çünkü başkalarını davet ettiğine ve sadakatsizlik getirdiğine inanılır. Yemek masasına yakın bir yer de ayna kullanımı ise bereket ve şans getirdiğine inanılır.

8- Meyve

Feng Shui’ye göre masada meyve bulunmasının bereket getirdiğine inanılır, özellikle nar ve ayva gibi dayanıklılığı yüksek meyveler koyulması tercih edilir.

9- Müzik

Hafif bir müziğin eşlik ettiği ortamda huzur ve güzel bir enerji akışı oluşur. Bu yüzden Feng Shui için önemli unsurlardan biri de müziktir.

10- Düzenli Bir Ortam

Feng Shui öğretisine göre mümkün olduğunca az eşyanın bulunduğu ve düzenli olan bir ortamda yaşam gerekir. Böylece huzurlu, mutlu, bereketli ve şanslı bir ortam oluşturulmuş olunur.

15

Yanıt Bulunmuyor

Yanıt Yaz